• slider image
  • slider image
  • slider image

Gyógy és sport masszőr

Felnöttképzés hírek

Gyógy és sport masszőr - Az egészségturizmus globális termék lett. Ömlik a pénz!

2015-03-18 13:41:00

Az egészségturizmus az ezredforduló idején kezdett hódítani világszerte, és ma már a globális turizmus meghatározó ágazata. Ráadásul fizetőképes keresletről beszélhetünk, vagyis a vendégek valóban költenek is a gyógyhelyeken. Magyarországon is egyre több fejlesztés valósul meg, ahol egyre több szakember – köztük gyógy és sport masszőr – dolgozhat versenyképes fizetésért.

 

 

A fürdők napi imája: gyógy és sport masszőr szakembert kérek!

 

A magyar fürdőkultúra a rendszerváltás után lassan talált magára, de ma már világhírnévre tettek szert a hazai fürdők. Különösen Budapest népszerű a néhány napra érkező turisták körében, míg a vidéki fellegvárakban – pl. Bükfürdő, Hajdúszoboszló – akár több hetes turnusokban is pihennek a látogatók, akik között jelentőst arány képviselnek a külföldi vendégek. A magyar gyógyturizmus három fő helyszín-típusát kell megemlítenünk: egyrészt a regionális jelentőségű gyógyfürdőket (Hévíz stb.), másrészt a kis helyi termálfürdőket, amelyek régen az olajipari vállalat próbafúrásai után felszínre törő termálvízre épültek, harmadrészt Budapestet, mint fürdővárost. Mindhárom desztinációban komoly gyógyászati kezelések és kiegészítő szolgáltatások (masszázs, kúra) közül választhat a belföldi és külföldi vendég, ahol a gőzerővel fejlődő turizmus miatt újabb és újabb szakemberekre – köztük gyógy és sport masszőr végzettségűekre – van szükség.

 

Gyógyhelyek

 

Az összes helyszínt tekintve pedig a hazai gyógyturizmus kiemelt települései az ún. gyógyhelyek (pl. Zalakaros, Gyula), amelyek különleges adottságokkal és létesítményekkel rendelkeznek. Jelenleg 17 gyógyhely van hazánkban, ahol nem minden esetben található gyógyfürdő, hiszen az egyes települések a klimatikus viszonyok miatt is megszerezhetik ezt a címet (pl. Kékestető, Lillafüred). 2013-ban a Mezőkövesdi Zsóry fürdő és Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdő kapta meg a kitüntető címet, 2014-ben pedig Szigetvárt is gyógyhellyé minősítették. Ezek a helyszínek kitűnnek természeti szépségükkel, valamint komoly egészségügyi intézményrendszerrel rendelkeznek, például szanatórium vagy gyógyszálló üzemel a területen, ahol természetesen gyógy és sport masszőrök is dolgoznak. Hazánknak olyan nemzetközileg elismert gyógyhelyekkel kell megküzdenie, mint Karlovy Vary, vagy régi nevén Karlsbad, ahol immár évszázadok óta hatalmas hagyománya van a fürdőkultúrának.

 

A leggazdagabb országok egyike vagyunk

 

Magyarország köztudomásúan a világ öt termálvízben leggazdagabb országa közé tartozik Izland, Olaszország, Japán és Franciaország mellett. Csaknem 1400 termálkutat és több mint 200 gyógyvizet tartanak számon, miközben mintegy 400 településen működik termál-, illetve gyógyvizű fürdő. Az elmúlt évtizedek beruházásainak köszönhetően, még ha a válság vissza is vetette a fejlődést, a gyógy- és wellness szállodák, spa-k száma lassan elérheti a kétszázat, ahol világszínvonalú szolgáltatásokat kínálnak többek között gyógy és sport masszőr munkatársak. De még soroljuk a hazai különlegességeket! Budapest a világ unikális metropolisza, ahol több mint száz termálforrás és kút van, Hévízen pedig a világ legnagyobb biológiailag aktív, természetes termáltava található. A miskolctapolcai barlangfürdő is különleges helyszín, hiszen egy természetes barlangrendszerben bukkan fel a gyógyvíz, de Egerszalókról sem feledkezzünk meg, amely az utóbbi években lett slágerlokáció, hiszen természeti képződményei egyedülállók az öreg kontinensen.

 

Jöhetnek a gyógyvizek, fürdők, gyógymasszőrök!

 

A felsorolt számokból és természeti kincsekből egyenesen következik, hogy Magyarország egyik kitörési pontja a gazdasági fejlődést tekintve az egészségturizmus, amely egy meglehetősen új iparág, hiszen az ezredforduló idején lett globális termék, vagyis akkortól kezdett tömeges méreteket ölteni, hogy jómódú emberek a világ legjobb és legigényesebb szolgáltatásait kínáló fürdőhelyeire utazzanak gyógyulni. Az egészségturizmusban a wellnesznek ugyanakkora szerepe van, mint a gyógyturizmusnak, csak utóbbi esetében az egyes országok társadalombiztosítási rendszere és a nemzetközi szerződések szerepe nagyobb hatással bír. A wellnesz sokkal kötetlenebb lehetőség a gyógy és sport masszőr szakemberek számára is, hiszen bárki befizet egy megfelelő összeget, és akár két-három hetes turnusokban is relaxálhat a wellneszhotelekben. Itt a fő hangsúly az egészségi állapot megőrzésére és a betegségek megelőzésére helyeződik, míg a gyógyturizmus a betegek gyógyítására és az egészségi állapot javítására törekszik.

 

Gyógy és sport masszőrből sosem elég!

 

A nagyságrendeket jól jelzi – ami az EFEB gyógy és sport masszőr hallgatói számára is kiváló jövőképet kínál –, hogy az egészségturizmus globális szintre emelkedésével olyan országokból érkeznek a vendégek többek között, mint Oroszország, USA, a kőolaj-forrásokban gazdag arab országok, vagy éppen a Távol-Kelet feltörekvő országainak állampolgárai, és akkor még nem beszéltünk a kínaiakról, ahol ha az évenkénti jó néhány százalékos GDP-növekedést turizmusra váltjuk, akkor több tízmillió új turistáról beszélhetünk. Ha csak egy gyors hazai körképet vázolunk fel, már értjük, hogy miről van szó. Bükfürdőn osztrákok és németek, Hévízen oroszok, Hajdúszoboszlón románok, oroszok, ukránok, lengyelek és szlovákok, Gyulán románok költenek évente több milliárdnyi forintot a legkülönbözőbb szolgáltatásokra. Munka tehát van, gyógy és sport masszőr viszont kevés! 

Jelentkezz profi, gyakorlat orientált gyógy és sportmasszőr tanfolyamunkra!

 

Régebbi cikkek a témában


TANFOLYAM KERESŐ
  • Telefon
  • +36(1) 321 9215
ÜGYFÉLSZOLGÁLATI IRODÁINK
  • 1114 Budapest, Villányi út 5-7.
  • (Szent Margit Gimnázium)
  • Hétfőtől csütörtökig: 9.00-17.00
  • Pénteken: 8.00-16.00-ig
  • Szombaton: 8.00-12.00
  • ugrás a térképre »
  • 1139 Budapest, Frangepán u. 19.
  • Hétfőtől csütörtökig: 8.00-18.00
  • Pénteken: 8.00-16.00
  • Szombaton: 8.00-12.00
  • ugrás a térképre »


TANFOLYAMKERESŐ

?

Copyright 2014-2024 © EFEB Kft.

EFEB Felnőttoktatási Központ Kft. felnőttképzési tevékenység engedélyszáma: E/2020/000339 EFEB Akadémia Kft. felnőttképzési tevékenység nyilvántartásba vételi száma: B/2020/001638

* A képzéseket az EFEB Akadémia Kft. szervezi.